zarzadzanie-budzetem

Budżet w zakładach bukmacherskich – zarządzanie „bankrollem”

Zarządzanie budżetem w zakładach bukmacherskich. Czym jest bankroll? Sposoby na odpowiedzialną grę i kontrolę nad budżetem. Metody wpłat na konta firm bukmacherskich.

W zakładach bukmacherskich bardzo ważne są dwa aspekty. Po pierwsze jest to odnajdywanie odpowiednio wysokich kursów, które naszym zdaniem są korzystne i prawdopodobieństwo wystąpienia konkretnego wydarzenia jest większe niż jakby wskazywał sam kurs. Drugim bardzo ważnym aspektem jest odpowiednie stawkowanie, czyli takie zarządzanie budżetem, które pozwoli nam wykorzystać nasze wartościowe typy, ale jednocześnie nie narazić się na groźbę szybkiego bankructwa. Przecież nawet najlepiej oszacowane prawdopodobieństwo nie daje nam gwarancji wygranej. Po pierwsze należy ustalić jaki będzie nasz „bankroll”. Budżet przeznaczony przez debiutantów nie powinien być ustawiony zbyt wysoko. Należy bardzo rozważnie oszacować swoje możliwości licząc się ze stratami, a lepiej przegrać mniej niż więcej.

Zakłady bukmacherskie – stały procent na grę

Jest to bardzo popularna forma odpowiedzialnego stawkowania. Gracze decydują się np. na grę zawsze za 0,5 % swojego budżetu. Dla przykłady przy „bankrollu” wynoszącym 1000 zł i obstawianiu zawsze za 5 zł (czyli 5% budżetu początkowego), to przegrana nawet 40 (!) kuponów z rzędu nie stanowi dla nas tragedii, bo stracimy zaledwie 200 zł. Mniej ostrożni gracze zaczynają np. od 3 procent. Bardziej pewni siebie i swojej wiedzy (profesjonaliści) obstawiają maksymalnie za 5% zakładanego budżetu. Oczywiście, tak ustawione stawki nie gwarantują nam wielkich wygranych w zakładach bukmacherskich. Szczególnie wtedy, gdy za podstawową stawkę gramy też niskie kursy. Dlatego możliwe są pewne modyfikacje np. ustawienie nieco wyższego procentu z „bankrollu” przy kursach poniżej 2,0, a nieco niższy procent stosować przy wysokich kursach (np. powyżej 3,50). Daje to nam nieco większe szanse na efektowne wygrane.

Zakłady bukmacherskie – kontrola gry


Przy zarządzaniu budżetem na grę bardzo ważne jest systematyczne robienie analizy wydatków. Po prostu należy każdy kupon archiwizować i rzetelnie zapisywać stawki. Dzięki temu będziemy mieli naprawdę dobrą kontrolę wydatków i łatwiej będzie nam się ograniczać. Stosować „hamulce” na pewno warto. Hamować trzeba się np. w momentach częstych…wygranych. Tak. To właśnie wtedy należy sobie odpuścić i odpocząć od „bukmacherki”. Szczęście nie będzie z nami cały czas, a to – obok analizy – podstawa przy obstawianiu zakładów bukmacherskich, bo nasza wiedza z reguły wymyka się regułom, które rządzą sportem. Nie musimy chyba wspominać, że należy odpoczywać również wtedy, gdy nie wygrywa się wcale. Wtedy dłuższy „detoks” jest wręcz koniecznością.

Zakłady bukmacherskie – odpowiedzialna gra


Dlaczego stosowanie się do takich kilku podstawowych zasad jest ważne? Bo zakłady bukmacherskie to hazard. Może nie ma w obstawianiu, aż takiej losowości jak w grach liczbowych, ale jednak nie mamy wpływu na wydarzenia, które dzieją się na boisku, w hali czy na korcie. Możemy się dobrze przygotować do postawienia zakładu bukmacherskiego, ale i tak to może nie wystarczyć. Deszcz, wiatr, kontuzja ważnego zawodnika – niby rzeczy banalne, ale mogą sprawić, że nasze pieniądze wylądują po stronie zysku bukmachera. Grać należy więc odpowiedzialnie i już przy ustawianiu swojego „bankrollu” podejść do tematu bardzo spokojnie. Nie należy nastawiać się na wielkie wygrane od razu. Raczej należy budować swój kapitał małymi krokami. Zakłady bukmacherskie to nie sztabki złota, których cena może zostać szybko wywindowana i przy tym rzadko kiedy ich cena spada poniżej granicy opłacalności. Zakłady bukmacherskie to inwestycja znacznie większego ryzyka. Zakłady bukmacherskie bywają nie tylko rozrywką. Uzależniają one bowiem w podobny sposób jak inne używki, ale oznaki choroby często bardzo długo pozostają niewidoczne. Jednak gdy nagle w portfelu zaczyna brakować pieniędzy i nie powiemy sobie „dość”, a zaczniemy np. zapożyczać się, żeby postawić kolejny kupon to pierwszy bardzo poważny sygnał, że coś jest nie tak. Powinniśmy wtedy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chwila podwyższonej adrenaliny (jakże uzależniającej) warta jest poświęcenia naszych relacji z bliskimi? Czy warto doprowadzić swój budżet do upadku? Dlatego pamiętajmy. Zakłady bukmacherskie to świetna rozrywka, a czasem i sposób na przemyślanie budowany dodatek do naszego budżetu. Jednak tylko i wyłącznie wtedy, gdy będziemy zawierać zakłady bukmacherski w sposób strategiczny, z wiedzą zarówno o tym na czym bazują firmy bukmacherskie jak i z wiedzą o spotkaniach przez nas obstawianych oraz gdy będziemy typować w sposób pozbawiony emocji i nie będziemy działać tylko i wyłącznie intuicyjnie.

Zakłady bukmacherskie – metody wpłat


Jeśli już zdecydujemy się przeznaczyć część swoich pieniędzy na grę u bukmacherów przelewu na konto bukmachera możemy zrobić na kilka sposobów. Po pierwsze za pomocą przelewów błyskawicznych i pośrednictwa takich serwisów jak Dotpay.com, PayU, czy Przelewy24. Płatności możemy dokonać też za pomocą kart debetowych (Visa i MasterCard), Blika czy portfeli elektronicznych. Co do zasady usługa jest bez prowizji, a pieniądze na naszym koncie bukmacherskim są księgowane niemal natychmiast po dokonaniu przelewu.

Budżet w zakładach bukmacherskich – zarządzanie „bankrollem”
2 - liczba głosów
5 - średnia ocena
Tagi: Brak tagów

Comments are closed.