rodzaje-zakladow-bukmacherskich

Zakłady bukmacherskie – oferta bukmacherów

Oferta bukmacherów na zakłady przedmeczowe, „na żywo”, sport wirtualny i zakłady specjalne. Jakie dyscypliny sportowe można obstawiać u bukmacherów?

Zakłady bukmacherskie to nie tylko przewidywanie końcowego wyniku spotkania czy turnieju. Bukmacherzy coraz bardziej urozmaicają swoją ofertę. W ten sposób dostosowują się do indywidualnych potrzeb niemal każdego gracza. Co zatem znajdziemy w ofercie każdego bukmachera?

Zakłady bukmacherskie – oferta przedmeczowa

Podstawową formą zakładów bukmacherskich są zakłady przedmeczowe. Typujący mogą obstawiać jakim rezultatem zakończy się pojedynek, ale muszą zrobić to zanim zacznie się mecz. W zakładach bukmacherskich w ofercie przedmeczowej znajdziemy kilkadziesiąt różnych dyscyplin sportowych. Najwięksi polscy bukmacherzy oferują ich ok. 30. Największą popularnością wśród graczy cieszy się oczywiście piłka nożna. Nie mniej popularny – ze względu na wysokie kursy – jest hokej na lodzie. Wielu fanów ma tenis czy koszykówka oraz inne sporty drużynowe. Stawiać można też zakłady bukmacherski na dyscypliny związane z wyścigami samochodowymi czy na żużel. Tak naprawdę ciężko znaleźć taki sport, którego bukmacherzy nie mieliby w swojej ofercie. Przez Francję przejeżdża ich narodowy wyścig kolarski? Możemy być niemal pewni, że znajdą się tacy bukmacherzy, którzy zaproponują nam kursy na wydarzenia związane z Tour de France. Lekkoatletyka, baseball, krykiet, pływanie to tylko kolejne przykłady dyscyplin sportowych proponowanych przez bukmacherów. Jednak typując mecze w ofercie przedmeczowej nie musimy ograniczać się do podstawowej oferty kursowej (proste określenie „kto wygra”). Bukmacherzy w swojej ofercie zakładów bukmacherskich umieszczają wiele dodatkowych zakładów tzw. rynków czy marketów. O co chodzi? Typowanie „rynków” polega na przewidywaniu bardzo szczegółowych aspektów spotkania np. w piłce nożnej będzie to m.in. dokładny rezultat, dokładna liczba goli; ilość goli powyżej/poniżej, możliwość typowania z handicapami (przewagą jednej drużynie na starcie spotkania), ilość żółtych czy czerwonych kartek, kto pierwszy wykona rzut wolny, rożny czy wyrzut piłki z autu, a nawet kompletnie losowy aspekt czyli kto zacznie mecz. Również w innych dyscyplinach sportowych rynki dopasowane są do specyfiki danej dyscypliny. Możemy stawiać liczbę gemów, kto wygra pierwszego seta, kto więcej razy będzie ukarany w meczu hokejowym, czy ile punktów zdobędzie żużlowiec w swoim występie w meczu lub na turnieju. Możliwości jest mnóstwo. W przypadku niektórych spotkań chodzi nawet 300 dodatkowych kursów. Dzięki temu oferta na zakłady bukmacherskie jest bardzo szeroka i ci typerzy, którzy przeprowadzają bardzo szczegółowe analizy mogą swoją wiedzę wykorzystać nie tylko przy okazji podstawowych kursów.

Zakłady bukmacherskie – obstawianie „na żywo”

Wszyscy legalnie działający w Polsce bukmacherzy oferują także zawieranie zakładów „na żywo”. W tym przypadku oferta kursowa poszczególnych bukmacherów może się różnić, ale coraz częściej w ofercie „na żywo” znajdziemy niemal wszystkie mecze, które wcześniej bukmacherzy umieścili w ofercie przedmeczowej. Typowanie na żywo ma coraz więcej zwolenników i tak naprawdę trudno się temu dziwić. Liczba dostępnych transmisji ze spotkań jest coraz większa. Stacje telewizyjne, portal internetowe czy sami bukmacherzy, przeprowadzają już nawet relacje ze spotkań bardzo niszowych widowisk, a to ułatwia typowanie spotkań w ofercie „live”. Typerzy, którzy przeprowadzili wcześniej rzetelną analizę meczową widzą czy ich przewidywania się sprawdzają. Mogą też skorygować pewne aspekty swojej analizy. Oglądając mecz czy choćby czytając dokładne statystyki „na żywo” łatwiej jest przewidzieć dalszy przebieg spotkania. Często też typując „live” gracze mogą liczyć na nieco wyższe kursy. Oferta „na żywo” charakteryzuje się tym, że bukmacherzy często do pokazywania przebiegu spotkania używają grafik czy innych form wizualizacji.

Zakłady bukmacherskie – sport wirtualny

Sport wirtualny nie jest aż tak popularny, ale w ofercie bukmacherów pojawia się coraz częściej. Nazwa może być nieco myląca, bo niektórzy mogą myśleć, że chodzi o rozgrywki związane z grami komputerowymi. Jednak e-sport i sport wirtualny – w rozumieniu bukmacherów – to nie jest to samo.
Sport wirtualny to rozgrywki przypominające te prawdziwe wydarzenia np. mecze piłki nożnej czy wyścigi konne. Jednak nie odbywają się one w realnym świecie, ale wynik generowany jest przez algorytm. Gracze mają do dyspozycji ofertę kursową (nawet z dodatkowymi rynkami) oraz statystyki. Na ich podstawie mogą określać przebieg spotkania. Wizualizacja spotkania trwa około minuty i po chwili nasz kupon jest rozliczany. Później można obstawiać kolejne spotkania i tak w kółko. Trudno jednak nie zauważyć, że sport wirtualny ma największy pierwiastek losowości. Nie możemy bowiem oszacować realnej siły drużyny na podstawie wielu czynników dostępnych w analizowaniu prawdziwych spotkań.

Zakłady bukmacherskie – zakłady specjalne

Pod tą nazwą kryje się bardzo wiele. Zakłady specjalne to najczęściej te nie związane ze sportem. W ofercie wielu bukmacherów możemy znaleźć zakłady związane z polityką, wydarzeniami kulturalnymi czy społecznymi. Bukmacherzy w swojej ofercie nie unikają zakładów związanych choćby z tym co…wydarzy się w kolejnym odcinku popularnego serialu. Są też tacy bukmacherzy, którzy pozwalają nam zabawić się w pogodynkę i np. wytypować łączną sumę opadów w danym miesiącu. Oferta i pomysły bukmacherów wydają się nieograniczone.

Tagi: Brak tagów

Comments are closed.